Odborné učiliště a Praktická škola, Hlučín Úvod | Mapa | Napište nám | Kontakty
                  příspěvková organizace

Čs. armády 336/4a, 748 01 Hlučín, telefon: 595 150 011
   

 
  Hasit
Odborné učiliště a Praktická škola Hlučín je příspěvkovou organizaci zřizovanou Moravskoslezským krajem

www.ouhlucin.cz  

Mezinárodní workshop

Pro toto pracovní setkání jsme si vybrali krásný den: 14.2.2018- svátek svatého Valentýna . Již od rána se do školy začali sjíždět hosté z našich družebních škol: Zespól Szkól nr 6 w Rybniku s kuchaři,Spojená škola internátná z Kysuckého Nového Mesta s kuchaři, cukráři a prodavači a my- OU a PRŠ Hlučín s kuchaři, cukráři i prodavači.

Jak už název napovídá, jednalo se o pracovní setkání nejen žáků, ale i vyučujících, spojené s výměnou zkušeností v práci, oboru i vzdělávání. Celý den se nesl v příjemném duchu spolupráce a nakonec nikomu nevadilo, že každý mluví jinou řečí, že musí překonávat slovní bariery jednotlivých jazyků, ale pochopili, že mohou zároveň porovnat národnostní rozdíly v přípravě pokrmů, jejich podávání a také při práci v obchodě.

Náplní dne byla příprava společného složitého MENU:
studený předkrm- Vitaminový závin z červené řepy a zelí (ČR)
polévka- Žurek šlonsky z chlebového kvasu (PL)
teplý předkrm- Hlučínský lívanec (ČR)
hlavní jídlo- Smažené palačinky s brokolicovou a žampionovou náplní a sýrovým dresingem (S)
teplý moučník- Šišky s mákem a povidlovou omáčkou (ČR)
studený moučník- Krémeš s ovocem, šlehačkou a karamelem (S)
Současně také pracovali na dílně prodavači, kteří si vyměňovali zkušenosti se slavnostním balením zboží v Čechách a na Slovensku.
Při závěrečné degustaci jsme přivítali vzácné hosty, přišli mezi nás zástupci města Hlučína- pan starosta Pavel Paschek a paní Ingrit Křižáková. Za město Rybnik jsme přivítali pana radního Henryka Kuczeru a samozřejmě nemohl chybět ani náš pan ředitel Jindřich Honzík.
Všichni zúčastnění i hosté byli připraveným menu nadšeni, veškeré pokrmy moc chutnaly a o recepty byl velký zájem. Pohodová atmosféra byla dána i tím, že nešlo o soutěž, ale o přátelské setkání a výměnu zkušeností jak profesních, tak lidských.

publikováno: 16.02.2018 - 11:50
 
Odborné učiliště a Praktická škola, Hlučín - příspěvková organizace | tel.: 595 150 011 | fax.: 595 150 021 | info@ouhlucin.cz Úvodní stránka | Nahoru

  B7 design & Infocity Hosting Ochrana osobních údajů