Odborné učiliště a Praktická škola, Hlučín Úvod | Mapa | Napište nám | Kontakty
                  příspěvková organizace

Čs. armády 336/4a, 748 01 Hlučín, telefon: 595 150 011
   

 
  Hasit
Odborné učiliště a Praktická škola Hlučín je příspěvkovou organizaci zřizovanou Moravskoslezským krajem

www.ouhlucin.cz  

Město Hlučín ožilo mladými řemeslníky

Odborné učiliště a Praktická škola v Hlučíně ve spolupráci se Spolkem přátel školy při OU a PrŠ v Hlučíně pořádala ve dnech 8. – 10. října 2018 již VII. ročník setkání žáků učebního oboru malíř-natěrač a prezentace učebních oborů školy pod názvem „Hlučín, město s řemeslnou tradicí“, tentokrát pod patronací Cechu malířů, lakýrníků tapetářů ČR a starosty města Hlučína Mgr. Pavla Paschka.

Hlavním programem setkání byla prezentace jednotlivých škol v oboru malíř, která proběhla na Mírovém náměstí v Hlučíně dne 9. 10. 2018 od 8,00 – 16,00 hod. Žáci pracovali dle jednotného zadání a také se prezentovali vlastní tvorbou. Práce prováděli na sádrokartonových deskách umístěných na stojanech, jež byly proti nepříznivému počasí chráněny stany. V doprovodném programu byly ukázky dovednosti žáků dalších oborů školy, např. zedníků (zdění pilíře, mozaika, klenba), prodavačů (ozdobné balení dárků), pečovatelů (měření tlaku, měření cukru v krvi, výrobky ze šicí dílny), cukrářů (výroba cukrářských ozdob), pekařů a kuchařů (ochutnávka krajových specialit). Kuchaře, cukráře, prodavače a zedníky přijeli podpořit také žáci naší partnerské školy z Kysuckého Nového Mesta.
Po ukončení programu na náměstí následovalo neformální setkání zúčastněných (návštěva stanice Hasičů v Ostravě-Zábřehu, diskuze učitelů o problematice oboru). Následovalo zhodnocení akce a předání upomínkových předmětů.
Hlavním cílem projektu je setkání žáků středních odborných škol, zaměřené na porovnání schopnosti žáků, jejich dovednosti, na výměně zkušenosti a propagaci oboru. Akce se zúčastnilo deset dvoučlenných družstev z různých regionů naší republiky (Praha, Teplice, České Budějovice, Hořice, Cvrčovice, Přerov, Hustopeče, Valašské Meziříčí, Lipová-lázně, Hlučín); přijeli i hosté ze Slovenska (Kysucké Nové Mesto).
Tímto projektem chceme mladým začínajícím řemeslníkům umožnit porovnat své schopnosti a dovednosti v oboru, poznat styl práce a nápaditost svých kolegů z jiných regionů a také navázat osobní kontakty. Jednotlivá družstva si připravila prezentační práce, ve kterých použila nové malířské techniky a materiály s cílem prezentovat školu co nejlépe. Akce probíhala v přátelské atmosféře a podle vyjádření všech účastníků splnila očekáváni.
Akce byla atraktivní pro každého návštěvníka. Zájemci měli možnost seznámit se s novými směry v učebních oborech a žáci základních škol, kteří se rozhodují o výběru svého povolání, získali představu o řemeslech a o tvořivé a smysluplné práci.

Poděkování patří sponzorům, bez jejich pomoci by se akce nemohla uskutečnit:

Město Hlučín
Kraj Moravskoslezský
Fa Het
Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR
Kaufland Ostrava
Billa Hlučín
Nářadí Hlučín
Bytové družstvo Cingrova 5
Spokar Pelhřimov
Sportovně rekreační areál Hlučín
Fa Storch
Fa Color Expert
Fa Kana
Pekárna M+K Šilheřovice


publikováno: 21.10.2018 - 14:59
 
Odborné učiliště a Praktická škola, Hlučín - příspěvková organizace | tel.: 595 150 011 | fax.: 595 150 021 | info@ouhlucin.cz Úvodní stránka | Nahoru

  B7 design & Infocity Hosting Ochrana osobních údajů