Odborné učiliště a Praktická škola, Hlučín Úvod | Mapa | Napište nám | Kontakty
                  příspěvková organizace

Čs. armády 336/4a, 748 01 Hlučín, telefon: 595 150 011
   

 
  Hasit
Odborné učiliště a Praktická škola Hlučín je příspěvkovou organizaci zřizovanou Moravskoslezským krajem

www.ouhlucin.cz  

Hlučín ožije mladými řemeslníky

Město Hlučín vždy bývalo kolébkou výborných řemeslníků známých v širokém okolí i za hranicemi. A tak je přirozené, že právě do Hlučína se pravidelně sjíždějí mladí malíři z celé republiky, aby porovnali své dovednosti, vyměnili si zkušenosti a navázali nové vztahy. K tomu přispěje akce s názvem Hlučín, město s řemeslnou tradicí. Jejím hlavním cílem je popularizovat obor malíř i další řemesla a služby.

Prezentační akce se uskuteční na Mírovém náměstí v Hlučíně v úterý 8. října od 8 do 16 hodin.

Již VIII. ročník tradičního setkání pořádá naše škola ve spolupráci se Spolkem přátel školy při OU a PrŠ v Hlučíně, pod patronací Cechu malířů, lakýrníků a tapetářů ČR, Hospodářské komory ČR, Moravskoslezského kraje a jako již tradičně také starosty města Hlučína Pavla Paschka.

Žáci z celé republiky předvedou při své práci různé techniky a současné dekorační trendy. Svou účast přislíbila dvoučlenná družstva z různých regionů naší republiky, například z Prahy, Plzně, Hořic, Cvrčovic, Uherského Brodu, Podbořan, Valašského Meziříčí a dalších. Přijedou i hosté ze Slovenska a samozřejmě nebudou chybět mladí malíři z naší hlučínské školy.

Pečovatelé, prodavači, zedníci, cukráři, pekaři a kuchaři budou mít pracovní setkání, na která si pozvali své kamarády ze spolupracujících škol a společně představí a také nabídnou výsledky své práce. Akce bude atraktivní pro každého návštěvníka.

Zájemci budou mít možnost seznámit se s novými trendy v učebních oborech a žáci základních škol, kteří se rozhodují pro své budoucí povolání, získají představu o řemeslech, o tvořivé a smysluplné práci.

publikováno: 06.08.2019 - 07:36
 
Odborné učiliště a Praktická škola, Hlučín - příspěvková organizace | tel.: 595 150 011 | fax.: 595 150 021 | info@ouhlucin.cz Úvodní stránka | Nahoru

  B7 design & Infocity Hosting Ochrana osobních údajů